سرویس خواب

۱۱ قدم برای انتخاب تخت خواب مناسب

۱۱ قدم برای انتخاب تخت خواب مناسب

تخت خواب ها

شما یک سوم از عمر خود را در خواب و تخت خواب به سر می‌برید. این بدان معنا است که انتخاب یک تخت خواب مناسب برای گذراندن این زمان بسیار حیاتی است. تخت خواب نامناسب می‌تواند باعث گرفتگی عضله، احساس درد در عضلات پشت و گردن و همچنین کمبود خواب شود. خواب مناسب و راحت می‌تواند بر روی تخت خواب خوب و ارزان و مناسب اتفاق بیفتد. و این خواب مناسب باعث احساس راحتی و نشاط در طول روز می‌شود. پس اگر می‌خواهید این زمان از عمر خود را راحت و آسوده سپری کنید. و در طول باقی دو سوم از زندگی خود احساس نشاط کنید. این ۱۱ قدم را دنبال کنید تا انتخاب تخت خواب مناسب برای شما راحت تر انجام شود.

به چند فروشگاه سر بزنید

اگر به خرید به صورت حضوری از فروشگاه‌ها اعتقاد دارید. پس نمی توانید تنها با دیدن عکس چند تخت خواب در صفحه کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه تمام مدل‌های موجود در بازار را ببینید. و تفاوت آنها را متوجه شوید. بازدید از چند فروشگاه به شما کمک می‌کند تا مدل های مختلف و اندازه و ابعاد مختلف تخت خواب ها را از نزدیک ببینید. و متوجه تفاوت بین آنها شوید. و حتی می توانید از مدل های مختلف، اندازه، رنگ ها و چیدمان آنها ایده مناسبی برای طراحی اتاق خواب خود بگیرید.

فقط به دیدن اکتفا نکنید، روی تخت دراز بکشید !

تست کردن تخت خواب قبل از خرید آن بسیار مهم است. هر فردی حالت بدن و نحوه خوابیدن متفاوت نسبت به سایرین دارد. و تنها با دیدن اطلاعاتی که فروشنده یا تولید به ما می‌دهد نمی توان مناسب بودن تخت را متوجه شد. (نکته : شاید بگویید سایتی که چرا فروشنده آنلاین اینگونه محصولات است به نکته تست کردن تخت اشاره می کند؟

اندازه اتاق خواب را در نظر بگیرید

در هنگام خرید حتما اندازه اتاق خواب و محدودیت‌های موجود را در نظر بگیرید. اندازه اتاق خواب را قبل از خرید اندازه بگیرید و اگر اندازه اتاق شما کوچک است می توانید از تخت خواب هی چند کار ( به طور مثال مبل های تخت خواب شو و … ) استفاده کنید. تا در زمانی که نمی خوابید از فضای بیشتری استفاده کنید.

با استفاده از تخت های کمد دار و یا کشو دار فضای از فضای بیشتری استفاده کنید.

اگر فضای اتاق شما کم است می توانید از تخت خواب های با نام به اصطلاح عثمانی استفاده کنید. تخت هایی که دارای کمد و کشو در زیر تشک هستند و با استفاده از آنها می توانید فضای قابل توجهی از اتاق را که قرار بود برای کمد دیواری یا کشو استفاده کنید صرفه جویی کنید. برای دیدن مدل های متنوع می توانید از سایت ما دیدن کنید.

اگر اتاق بزرگ دارید

اگر اتاق بزرگ دارید و همچنین اگر از تخت دو نفره استفاده می کنید و همسرتان قسمت زیادی از تخت را می گیرد می توانید از تخت های دو نفره بزرگ استفاده کنید تا هم فضای بهتری در اتاق خواب خود داشته باشید و هم راحت تر بخوابید.

 

فضای بیشتر از فضای یک نفره را در نظر بگیرید

اگر شما تنها می خوابید الزامی ببه استفاده از تخت یک نفره ندارید. برخی افراد برای خوابیدن نیاز به فضای بیشتری دارن یا حتی دوست دارند در فضای بزرگتری بخوابند. پس اگر فضایی مناسب برای استفاده از تخت دو نفره را دارید می توانید از آن استفاده کنید.

از مناسب و راحت بودن تخت خواب مطمئن شوید

اگر طرح و چیدمان اتاق برایتان مهم است. و از مدل خاصی از تخت خواب خوشتان آمده و می خواهید آن را انتخاب کنید یا تختی شبیه آن را انتخاب کنید. حتما راحتی و اندازه تخت خواب را نیز باید نطر بگیرید. پس مطمئن شوید که این انتخاب شما بعدا باعث ناراحتی شما نشود.

تخت خوابی را انتخاب کنید که به ستون فقرات و عضلات کمر شما آسیب نرساند

تمام تاکید و تمرکز ما در این این مقاله انتخاب تخت خواب مناسب برای بدن شما است. اگر در انتخاب تخت نوع خوابیدن ، وزن و سایر نکات را در نظر نگیرید، در آینده دچار مشکلات اساسی ستون فقرات، گردن و کمر خواهید شد. که شاید جبران این خسارت ها و مشکلات زمان و پول زیادی نیاز داشته باشد. اگر به عنوان مثال در اکثر اوقات در زمان خوابیدن به اصطلاح کمرتان شما را اذیت می کند. می توانید از تخت خواب های قابل تنظیم استفاده کنید. و در حالتی که مناسب است بخوابید.

تخت خواب و تشک باید با هم متناسب باشد

هیچ گاه برای خرید تخت خواب بدون در نظر گرفتن تشک اقدام نکنید. بدن هر فردی با نوع خاصی از تشک سازگار است. پس در زمان خرید تخت خواب باید نوع تشکی که می خواهید از آن بر روی تخت استفاده کنید را نیز در نظر بگیرید. تا بعدا خودتان دچار مشکل و ناراحتی در خواب نشوید. در ضمن این نکته را در نظر بگیرید که معمولا بهتر است تشک و تخت خواب را با هم و در یک زمان بخرید. طبق تجربه تشک های نو بر روی تخت خواب های کهنه زودتر فرسوده می شوند. و کارایی که بر روی تخت خواب نو دارند را ندارند.

شما برای در ازای پولی که می پردازید کالا را تحویل می گیرید!

همیشه این نکته را در هنگام خرید هر چیزی به یاد داشته باشید. “لزوما بهترین چیز در خرید تخت خواب برای شما گران ترین آن نیست. و همچنین در مقابل ارزانترین تخت خواب نیز حتما مناسب شما نیست.” شاید تخت خواب ارزان در ظاهر فرق چندانی با تخت خواب گران نداشته باشد. اما معمولا آن تختی نخواهد بود که شما انتظار خواب آسوده و راحت را از آن دارید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که معمولا قیمت ارزان و کمتر کیفیت کمتری را نیز به همراه دارد. همانطوری که در خرید اتومبیل این نکته را کاملا در نظر می گیرید. بهتر است قبل از خرید تخت خواب چند مدل آن را به صورت آنلاین ببینید. و چک کنید و سپس به سراغ خرید بروید. در مورد خرید به صورت اینترنتی نیز این را باز هم متذکر می شویم. که ” از فروشگاه های آنلاینی خرید کنید که فرصت تست و تعویض کالا را داشته باشند.”

در پایان می توانید از انواع تخت های فروشگاه ما نیز دیدن کنید:

وستا چوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *